piatok 4. júla 2014

Tag: Blogerská prokrastinace

Ahojte !

Akurát dneska som dorazila na dovolenku čo určite viete z facebooku , dojedla prvú mega veľkú zmrzlinu za tento rok a rozhodla som sa že si nudné chvíľky na dovolenke budem spríjemňovať mojim milovaným blogom . Kedže tu mám asi len 2-3kozmetické produkty a nemám vám čo recenzovať ani čo fotiť, budú to tagy. Ak vás nejaký zaujíma alebo by ste ho chceli vidieť napíšte hocikde ale najlepšie asi na FB .

Tento tag som videla u Plum foolery a PetraLovelyHair a veľmi sa mi páčil a príde mi taký najviac zaujímavý tak vám ho sem hodím aj ja :)
Dúfam že sa vám bude páčiť

1.Aký kozmetický úkon robíš len zriedka ?
V poslednej dobe si veľmi málo lakujem nechty na rukách , kedysi som bez toho nemohla žiť.Taktiež ma nebaví sa starať celkovo o ruky a nohy , teda pilníkovanie staranie o nechty a kožtičku alebo o suchú kožu na nohách. Samozrejme že to robím ale naozaj ked treba , nejako ma ale do toho neženie.Ešte napríklad nemám rada si nejako tvarovať fénovať a kulmovať vlasy . Mám ich hrozne dlhé až po zadok a husté a veľmi dlho a ťažko sa s nimi mne samej pracuje. Každý sa mi čuduje že keby mali oni také vlasy že čo by všetko robili , no ale mne sa to proste nechce.

2.Umývaš pravidelne svoje kozmetické štetce ?
Kedysi som si ich umývala oveľa menej , úplne zriedka , ale teraz neznesiem tú myšlienku že koľko baktérií a všeličoho sa tam môže usadzovať. Asi aj preto že sa častejšie a oveľa viac maľujem , alebo aj preto že štetce si niekedy nechajú daný produkt na sebe a potom sa s tým nedá pracovať ked striedam farby alebo štetce chcem použiť na niečo iné. Milujem pocit čisto vypraného štetca. Umývam ich skoro vždy vo vode čiže periem , nejako ma tie cleansre nechytili , mám doma jeden ale nieje to ono.Počas školského roka sa snažím tak aspoň raz do 1-2 týždňov umyť najpoužívanejšie (púder alebo make up, lícenka,korektor) , a už samostatne alebo si nazbieram nejaké od tieňov a vyperiem ich hromadne ked už treba.


3.Ako dlho si schopná chodiť s ošúpaným lakom na nechtoch ?
Ak sa šúpe pomaly tak nie tak dlho , ale ak rýchlo tak počkám dokým sa sám odlúpe.Je to ale individuálne , lebo ked nemám na to náladu ho odlakovať tak to proste neurobím a nepovažujem to za potrebné.Snažím sa ale aby to nebola až taká katastrofa ale tak ked je tak len trošku tak si z toho hlavu nelámem.Kedysi som nikdy neodlakovávala a bolo mi to jedno.Ale ako starnem tak sa snažím všetko uchovávať v dobrej forme vrátane lakov a aj make up a vlasy.

4.Ako dlho odkladáš nákup nového kozmetického prípravku aj napriek tomu že to je nutné ?
Nikoľko. Snažím sa vždy všetko mať doma bud do zásoby( ked sú výpredaje alebo dobrá cena vždy kúpim viac) alebo sa chystám už ked je v štvrľke.Veľmi sa snažím mať vždy všetko doma a darí sa mi :) Ale zoberme si to úprimne . Blogerky odkladajú niekedy nákupy ?!?!

5.Aký je tvoj najhorší kozmetický hriech ?
Neodlíčená ísť do postele aj ked viem že potom budem mať pupáky a aj chrasty (teraz mám v strede nosa a na brade , vyzerám úchvatne teda... lenivosť) , potom mi z toho vypadávajú mihalnice a pleť je unavená.Tento hriech by sa ešte dal , ale ja si aj obhrýzam nechty . Ja viem je to nechutné , ale najhoršie je že ani neviem že to robím a aj kedy , dokonca sa aj snažím v poslednej dobe sa o nechty starať ale vždy mi to nejako podvedomie kazí. Ale tento zlozvyk mám už od útleho veku ktorý siaha do škôlkarských časov. Snád to raz porazím. Potom viem že milujem vytláčanie pupákov a skoro vždy si rozrýpem do krvi pleť... a tak no.Ale každý má niečo.


Odličujte sa ! Táto pani sa neodličovala mesiac a aha čo sa jej stalo .


6.Nekozmetická činnosť , ktorú odkladáš ?
Učenie. Dokonca som minulý rok skončila aj na reparátoch (ups :D ).Jáj ťažko teraz rozmýšľam asi sa mi aj parí z uší , ale vôbec neviem čo už napísať.Proste učenie ma nebaví a neznášam sa učiť niečo nasilu. Hocijaké blbosti s zapamätám a naučím ked chcem ale ked musím tak to nejde.7.Ked sa ideš baviť , nechávaš úpravu zovňajšku na poslednú chvíľu ?

Je to tak aj aj. Ja vždy ked idem von tak sa najprv oblečiem a namaľujem a hned odchádzam . Ale vždy si na to nájdem čas , ale nie vždy to stihnem . Neviem prečo ale dokážem sa niekedy maľovať aj hodinu a pol a nič dokopy som nespravila. Je to naozaj aj áno aj nie.


8.Vieš dodržať zákazy nakupovania ?

Nákupy bez zliav áno ale akonáhle je nejaká zľava a ja niečo uvidím čo musím mať tak to musím mať. Ja som magnet na zľavy a zľavy magnet na mňa. Ale nejako ma to neštve lebo vždy mám z toho dobrý pocit že som ušetrila a mám niečo pekné . Ale väčšinou ma v nákupoch a tých zas preháňačkách krotí mamina. Ešte chcem spomenúť že nemávam nejaké zákazy nakupovania , iba občas si poviem že mám toho dosť a chystám sa používať napríklad paletky čo mám v zadnom šuflíku a nejako si ich zamilujem znova a vlastne obmieňam tie vecičky doma bez toho aby som mala nutkanie mať novú. Ale ked sú tie zľavy ja by som všetko brala .Ale nie vždy sú aj na tie zľavy peniaze takže mám niekedy smolu no :( .


9.Ako je organizovaná tvoja make-up a laková zbierka ?
Veľmi jednoducho. Všetky laky mám v jednej krabičke sú tam hocijako a vždy si nejaký vylovím ale nie je to zanedbané sú pekne postavené, a kozmetiku v šuflíku. Mám to rozdelené po takých mištičkách alebo košíčkoch , v jednom make upy v druhom tiene v treťom rúže.... Mám ten šuflík ale už veľmi preplnený a musím si na to nájsť úspornejšiu variantu ale zatiaľ to je takto .Alebo menej nakupovať ? :D


Dajte mi vedieť že či máte niečo so mnou spoločné alebo aj vašu prokastináciu v reálnom živote :)


Tak a už som na konci. Dúfam že vás tento tag aspoň trošku zaujme lebo mňa veľmi bavil :)
Prajem pekný piatok a užite si víkend. Pá

2 komentáre:

 1. Ahoj! Často ťa vidím komentovať na rôznych blogoch, tak som zavítala. A čím viac blogov followujem, tým viac si uvedomujem, ako je nás, červenovlasých blogeriek málo. :D Ale ty máš ten odtieň úplne úžasný, je vôbec možné toto dosiahnuť? :D

  Inak som si prečítala viac tvojich príspevkov a recenzií, a páči sa mi, že píšeš s takým trochu ironickým podtextom, ktorý používam tiež. :D No a prečo píšem pod tento článok... lebo ma teraz baví čítať si tagy, a práve v tomto som zistila, že skoro na všetky otázky by som odpovedala úplne rovnako (teda, keby ma to napadlo). :D

  A najviac ma teší, že má konečne niekto rovnaký názor na učenie! Ja neviem či sa pretrhlo vrece so zodpovednými študentmi že každý sa zrazu tak snaží, ale prečo by sme sa my mali cítiť nejak podradne za to, že nejdeme na výšku (aspoň ja nie)? Ma to úplne uráža ako sa niekto taký nadomnou povyšuje. :D

  A tiež milujem červené rúže, a vlastne dosť vecí, čo tu máš... tiež si nelakujem nechty každý tretí deň.. tiež neznášam diskofilnú hudbu... atď! :D Po dlhšej dobe som našla blog s vtipnými príspevkami.
  Rowena

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. teraz si ma mega potešila za asi najvacsi komentar co som tu mala <3 dakujem si zlatuch a tesim sa ze ta to bavi

   Odstrániť